Zastosowanie lasera diodowego PRIMO w stomatologii i chirurgii

dentysta

We współczesnej stomatologii wykorzystuje się coraz więcej zaawansowanych technologicznie urządzeń, które mają niebagatelny wpływ nie tylko na efektywność leczenia, ale również skuteczność działań dentystów i komfort pacjentów. Najlepszym tego przykładem jest technologia laserowa, która znajduje obecnie powszechne zastosowanie w wielu gabinetach stomatologicznych. Na szczególną uwagę zasługuje laser diodowy PRIMO, który używany jest m.in. w chirurgii, zabiegach z zakresu wybielania zębów, biostymulacji dziąseł, protetyce, endodoncji czy periodontologii.

Jak działa laser diodowy PRIMO?

Lasery diodowe mają współcześnie szerokie zastosowanie w stomatologii, a zwłaszcza w chirurgii i periodontologii. Wykazują działanie terapeutyczne zapewniające znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze rezultaty w porównaniu z klasycznymi metodami chirurgicznymi. Zabiegi przy użyciu lasera PRIMO są nieinwazyjne i minimalizują efekty uboczne, takie jak uszkodzenie tkanek czy krwawienie. Za sprawą tej technologii zabiegi są o wiele krótsze, a gojenie ran przebiega szybciej, np. po leczeniu kanałowym. Dodatkowo światło lasera wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Do czego wykorzystywany jest laser diodowy PRIMO?

Laser diodowy PRIMO wykorzystywany jest przede wszystkim w chirurgii stomatologicznej. Z jego zastosowaniem wykonuje się takie zabiegi jak m.in. odsłonięcie zatrzymanego zęba, nacinanie i drenaż ropni, redukcja przerostu dziąseł, nacinanie i wycinanie dziąseł, wycinanie zmian na błonie śluzowej, odsłonięcie implantu, gingiwektomia itp. Używany jest też w terapii stanów zapalnych dziąseł, tkanek okołowierzchołkowych czy przyzębia. Biostymulacja przy użyciu lasera diodowego zapewnia bardzo dobre rezultaty w procesach gojenia ran pozabiegowych, leczeniu zapalenia zębodołów, łagodzeniu obrzęków i dolegliwości bólowych czy redukcji aft i opryszczki.

W endodoncji laser PRIMO używany jest m.in. do dezynfekcji kanału korzeniowego. W protetyce służy do odsłonięcia dziąsła do wycisku pod koronę oraz kształtowania linii dziąsła. W zabiegach estetycznych mających na celu wybielenie zębów pomaga w redukcji pojedynczych przebarwień, a także może być wykorzystany do wybielenia całych łuków zębowych. Istotną rolę odgrywa też w periodontologii, ponieważ służy do tzw. laserowego kiretażu, a także dezynfekcji kieszonek dziąsłowych.

Leave a Reply