Implanty

 

impl5 Implant to po prostu najczęściej tytanowy element umieszczony w kości szczęki lub żuchwy który po pewnym czasie obrasta tkanką(osteointegracja) i stanowi oparcie dla konstrukcji zastępującej własny ząb.

Jednak aby ten z pozoru prosty zabieg przeprowadzić należy spełnić szereg warunków.Pierwszym i podstawowym jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki i badania stomatolgicznego.


Celem tego badania jest uzyskanie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków, przebytych i obecnych chorób, tak aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do zabiegu implantacji. W badaniu stomatologicznym należy wykluczyć wszelkie potencjalne źródła zakażenia (ubytki próchnicowe, kamień nazębny, korzenie zgorzelinowe). Po badaniu lekarz implantolog przystępuje do planowania i wyceny leczenia. Na tej wizycie implantolog wyjaśnia również wszystkie wątpliwości pacjenta
dotyczące leczenia implantologicznego, jak również przedstawia ewentualne alternatywne metody odbudowy braków zębowych.

Wszczepienie implantu
przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezbolesny i trwa od pół godziny do dwóch godzin, w zależności od liczby wprowadzanych implantów.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje impantologiczne.