KORONY,MOSTY

Proces wykonania uzupełnień stałych rozpoczyna się w gabinecie dentystycznym, gdzie po odpowiedniej diagnostyce stanu zębów lekarz szlifuje zęby na których ma się opierać konstrukcja mostu lub korony. Następnie wycisk odwzorowujący układ zębów trafia do pracowni  protetycznej, gdzie w wieloetapowym postępowaniu wykonuje się zleconą pracę. Etapy laboratoryjne wymagają dużego zaangażowania  oraz rzadkich umiejętności wykonujących je techników dentystycznych oraz skomplikowanych urządzeń. Gotową pracę lekarz stomatolog cementuje  w ustach pacjenta. Takie rozwiązanie zapewnia komfort, pełną estetykę i najbardziej naturalne przenoszenie sił żucia- poprzez swoje zęby.

Efekt końcowy pracy to zawsze wypadkowa talentu, zaangażowania dentysty i technika dentystycznego. Dokładność i rzetelność to klucz do sukcesu a niebywałą pomocą w osiągnięciu tego sukcesu jest najnowsza technologia CAD-CAM którą dysponujemy.

Owe nowe technologie pozwalają nam przygotowywać konstrukcje koron i mostów z różnego typu materiałów, począwszy od najwyższej klasy tworzyw sztucznych ,specjalnych stopów metalu a skończywszy na tlenku cyrkonu. Tlenek cyrkonu to materiał posiadający niemalże wytrzymałość struktur stopów metalu a jednocześnie jest pozbawiony niekorzystnego metalicznego połysku (kolor zbieżny z kolorem zębów),co wpływa na świetny efekt kosmetyczny uzupełnienia. Nie do przecenienia jest też kolejna cecha, to znaczy bardzo dobra tolerancja tlenku cyrkonu przez organizm ludzki, czyli tak zwana kompatybilność z tkanką.